close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2018

"Knedlíčkové hory"...

23. září 2018 v 15:29 Výlety
Gurktalské Alpy - pásmo rozlehlých zelených oblých kopců ležící jižně od hlavního alpského hřebene,jehož součástí je pohoří Nockberge - Knedlíčkové hory, jenž svůj název získalo právě díky svému charakteristickému vzhledu. Nachází se zde Nockalmstrasse, což je 35 km dlouhá vysokohorská silnice Nockalm, ze které si můžete užívat nádherných výhledů na vrcholky okolních hor pokrytých nekonečnými alpskými loukami. Oblast byla vyhlášena za Národní park Nockberge.
...no a na tomhle překrásném místě jsme náš čtyřdenní poznávací zájezd zakončili,v opoledních hodinách jsme nabrali směr k domovu,s několika zastávkami jsme byli v Praze ve 23:30.Jeli jsme s cestovkou INTER ZBIROH a příští rok to určitě zopakujeme na nějaké jiné místo v rakouských Alpách ,ta nádherná příroda nám učarovala.

Jezero Millstätter...

23. září 2018 v 15:19 Výlety
Jezero Millstätter See, obklopené nádhernou horskou kulisou, je jedním z nejkrásnějších korutanských jezer. Přestože je nejvýše položeným a zároveň nejhlubším korutanským jezerem, teplota vody v létě dosahuje 24-27 °C. Celé jezero je možné objet na kole po cyklostezce (28 km). Kromě koupání lákají i projížďky po jezeře buď v klasických veslicích či na výletních lodích a přívozech.
Na jezeře jsme měli hodinovou plavbu na výletní lodi.

Ledovec Mölltaler Gletscher...

23. září 2018 v 7:43 Výlety
Ledovec je krásný vyhlídkový balkón s širokoúhlým panoramatem zahrnujícím Dolomity, Grossglockner i Dachstein.
Jediným přístupovým bodem je podzemní lanovka s kapacitou 220 osob v každém vagónu, která se za 8 minut prokouše z údolního parkoviště 1200m.n.m až pod ledovec do výšky 2800m.n.m. K údolní stanici metra s velkokapacitním parkovištěm vede relativně užší horská silnice s několika serpentinami z údolního městečka Flattach.


Soutězka Raggaschlucht...

22. září 2018 v 19:20 Výlety
Tak na soutězku jsem se nejvíce těšila a nezklamala...
Pokud máte rádi nespoutanou přírodu a vodní živel obzvlášť, je tento zážitek stvořen právě pro vás. Na trase v délce necelého kilometru s převýšením 200 m uvidíte krásnou scenérii vodního živlu sevřeného do skalnaté soutěsky.Samotná cesta soutěskou je po většinu času po dřevěných můstcích a lávkách.

Heiligenblud...

21. září 2018 v 19:44 Výlety
...a na konci vysokohorské glossglocknerské silnice leží ve výšce 1288m.n.m. Heiligenblut,vesnice obklopená úžasnou scenérií aplských vrcholků a průsmyků a patří mezi nejkrásnější horské vesnice v Rakousku. Heiligenblut nabízí také zajímavost - místní kostel. Uvnitř ukrývá skvostný oltář a bohatě zdobený tabernákl údajně uchovává lahvičku s Kristovou krví.


Glossglocknerská vysokohorská silnice...

20. září 2018 v 18:48 Výlety
vysokohorská placená silnice
Alpská vysokohorská silnice Großglockner Hochalpenstraße vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern) - od střediska Fusch a osady Ferleiten na severní straně do městečka Heiligenblut na straně jižní. Ze silnice vede odbočka ke Kaiser Franz Josefs Höhe, odkud je krásná vyhlídka na nejvýšší horu rakouska Großglockner a ledovec Pasterze. Silnice je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Rakousku. Grossglocknerská vysokohorská silnice byla postavena v rekordním čase pěti let a byla slavnostně otevřena už v roce 1935. V současné době ji ročně navštíví asi 900 tisíc návštěvníků

...to byla další zastávka,počasí nic moc,navrcholu mlha že by se dala krájet(to je tady prý často),ale na vyhlídce France Josefa
(Kaiser Franz Josefs Höhe ) to už bylo lepší.


Prodloužený víkend v Alpách...

19. září 2018 v 21:32 Výlety
Poznávací zájezd - "Průsmyky,jezera a ledovce alpských velikánů", čtyři krásné dny strávené v Rakousku.
Odjezd z Prahy ráno v 6:30 směr Rozvadov -Mnichov.
První naše zastavení je v Bavorsku.
Po několika minutách jízdy z bavorské metropole Mnichova po dálnici směrem na Salzburg se začínají rýsovat obrysy německých Alp. Po pětihodinové cestě z Prahy se blíží náš cíl...
...Božská hora na jihu Bavorska WENDELSTEIN.Počasí nám přálo,krásné výhledy do okolí...

Na výletě...

1. září 2018 v 10:12 Výlety
Poslední srpnový den,počasí příjemné,akorát tak na výlet...tak jsme vyjeli směr Mnichovo Hradiště.
První zastávka byla-Drábské světničky, šli jsme od penzionu Krásná vyhlídka asi1,5 km...


...cestou zpět ,hned u silnice zastávka druhá...zřícenina skalního hradu VALEČOV
...a poslední zastávka nedaleko odtud, v obci Jizerní Vtelno u Mladé Boleslavi, zámek STRÁNOV

Od roku 2003 je Stránov opět v rukou rodu Šimonků. Zámek byl roku 2004 poprvé ve své historii zpřístupněn veřejnosti, postupně zde probíhají částečné rekonstrukce interiérů i exteriérů zámku.
...a ještě jeden unikát,nejprve jsme ho viděli z věže a pak pod ním projeli.


Stránovský viadukt je železobetonový viadukt v obci Krnsko 5 km jižně od Mladé Boleslavi. Je dlouhý 152 m, vysoký 27 m a široký 5 m. Vede po něm jednokolejná železniční trať Praha - Turnov (070). V roce 1958 byl vyhlášen kulturní památkou.Hezký den přeji.

Obrácené řízky

1. září 2018 v 7:01 Recepty

Recept jsem našla na Pinteresu.
Řízečky jsou opravdu moc dobré,měkké a šťavnaté.


vepřové nebo kuřecí řízky , strouhanka, vejce , 400 ml vody, 1/4 kostky másla, sůl, pepř, olej


Řízky osolíme, opepříme a dáváme do mísy se strouhankou, kterou do řízků "zaklepeme" co nejvíce. Poté řízky obalíme v rozšlehaném vajíčku a osmahneme na oleji na pánvi. Skládáme do pekáčku a poté přelijeme polovinou vývaru z vody a másla. Vše dáme zapéct do předehřáté trouby na 180°C a když je vývar téměř vsáknutý do řízků, tak řízky obrátíme, přelijeme druhou polovinou vývaru a necháme dokud se nám celý nevcucne do řízečků - můžeme si trochu nechat "nevcucnout", abychom měli sosíček. Podáváme nejlépe s bramborovou kaší, ale jinak můžete co kdo rád.

Dobrou chuť.


Blog založen v dubnu 2011

Děkuji za návštěvu a zanechání milých komentářů