close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2014

Při sobotě...

24. května 2014 v 19:57 Kytičky-zahrada

Včera k večeru pěkně sprchlo a párkrát zabouřilo,voda už byla potřeba.

...a to už je dneska,hezké slunečné počasí a malá procházka po zahradě


první červené jahůdky


na třešni hnízdí hrdlička


Hezký sobotní večer.

Musím vám představit...

17. května 2014 v 17:24 Od nás....


...to je nový člen naší rodiny,kocourek Matěj,kterého jsme si před třemi týdny vzali z útulku(je to asi půl roční kocourek).Ze začátku byl dosti plachý,pořád se někde schovával,ale teď už je to pěkný mazel a uličník,nejraději leze po výškách,leží v obýváku na stole.....
Zámecký park...

11. května 2014 v 10:00 Výlety
Průhonický park založil hrabě Arnošt Emanuel Silva Tarouca v roce 1885, po celý život budoval park dle svých představ, odborných znalostí a citu pro krajinu.


Průhonice - zámek

11. května 2014 v 8:17 Výlety
Sobotní odpoledne ,to byla nádherná procházka v Průhonicích v zámeckém parku,s mojí sestřenkou MARŤULOU a jejím mužem ,kteří nás tu provedli,bydlí nedaleko a znají to tady jako svoje boty...nejdříve vám ukážu krásný zámeček ....a v dalším příspěvku půjdeme do parku....Hrad Kost a údolí Plakánek...

3. května 2014 v 15:24 Výlety
Hrad Kost se nachází v půvabné krajině Českého ráje a patří stejně jako zámek Chlumec nad Cidlinou bratrům Giovannimu a Piovi Kinským. Trvale bydlí v Itálii a na své panství v Čechách přijíždějí jednou či dvakrát do měsíce. To však stačí na to, aby jejich majetek vzkvétal.
Hrad Kost je sevřen v malebné kotlině. Plakánek a Prokopské údolí jsou vroubeny pískovcovými skalami, potáhnuty kobercem měkké trávy a opředené pověstmi. Zvlášť údolí Plakánek podnítilo díky svému názvu mnoho duší tklivých kronikářů k psaní neuvěřitelných příběhů.
Přírodní rezervace Plakánek je jednou z nejhezčích částí chráněné krajinné oblasti Český ráj. Z velké části za to vděčí majestátnému hradu Kost, který svou siluetou dominuje malebnému údolí přes půl tisíciletí. Na okružní naučné stezce uvidíte lidovou architekturu i šlechtická sídla, projdete se mezi pískovcovými skalami, nadýcháte se čerstvého vzduchu prosyceného vůní sasanek, kosatců i vzácných orchidejí a třeba dokonce spatříte chráněného raka.

10, 5 km dlouhá trasa vede převážně údolími či mírně zvlněnou krajinou.

Tady nám už začalo pršet ,tak jsme celou trasu neprošli.


Prachovské skály...

2. května 2014 v 8:21 Výlety

První květnový den začal sluníčkem,tak jsme se rozhodli udělat si výlet doPrachovských skal,máme to od nás asi 120km.Šli jsme po zelené,náročnější trase,samé schody nahoru-dolu,dneska pěkně bolí nožičky,ale stálo to za to-nádherné pohledy z vyhlídek na skalní města.

...tak jste se se mnou prošli ve skalách,nožky vás určitě nebolí...pak jsme pokračovali na hrad Kost,to zase příště.
Hezký den.


Čarodějnice u nás...

2. května 2014 v 7:59 Akce
Počasí vyšlo na jedničku,sešlo se i hodně lidiček,bylo veselo.
Blog založen v dubnu 2011

Děkuji za návštěvu a zanechání milých komentářů